Відбувся семінар агрономів
07.07.2015

Семінар7 липня 2015 року, в рамках семінару агрономів мережі ІБКіЦБ, відбулася екскурсія на Білоцерківську дослідно-селекційну станцію.
Учасники семінару, разом із заступником директора ІБКіЦБ Сінченком В.М., директором станції Бузинним М.В. та науковцями станції, оглянули демонстраційні посіви цукрових буряків, озимої пшениці та інших зернових, зернобобових та круп’яних культур. Були також показані виробничі та селекційні посіви пшениці озимої, вики ярої та безвисадкових цукрових буряків.

Семінар

Директор Бузинний М.В. розповів про кількість земельних угідь станції, культури, які вирощуються та площі посіву кожної культури.
Під час екскурсії, у доповіді доктора с.-г. наук Бурденюк-Тарасевич Л.А. відмічена висока екологічна пластичність, продуктивність та якість цінних та сильних сортів пшениці білоцерківської селекції.

Особливо зацікавила учасників семінару колекція Чорнобильських радіомутантів озимої пшениці. В цій колекції представлені різноманітні мутантні форми, серед яких навіть інші види пшениці, такі як безості та остисті спельти, Triticum vavilovii, а також різноманітні скверхеди, форми із гіллястим, покрученим, чи схованим у пазусі листка колосом тощо. СемінарВідмічена величезна цінність цієї колекції для селекції пшениці озимої та осмислення впливу радіації на живі організми.
Після огляду посіву вики ярої, багатьох агрономів зацікавила технологія вирощування вики із підсівом гірчиці білої: співвідношення компонентів та строки посіву.

Під час екскурсії також оглянули посіви біоенергетичних культур. Дубовим Ю.П. відмічено велике значенні міскантусу, свічграсу та сорга цукрового у розвитку вітчизняної біоенергетики.

Семінар

Наприкінці екскурсії відвідали стаціонарний дослід та агродослід, де вивчається дія добрив і агротехніка на сорти пшениці білоцерківської селекції.
Екскурсія справила незабутнє позитивне враження на учасників семінару. В заключному слові Сінченко В.М. відмітив вагомі досягнення станції та перспективи подальшої співпраці між станціями мережі ІБКіЦБ.

 
< перейти на сторінку "Новини"